×

Kurs na prawo jazdy kategorii A

Prawo jazdy na motocykl

Krosno, Jasło, Sanok

Ośrodek Szkolenia Kierowców Duet organizuje kursy prawa jazdy kategorii A uprawniające do kierowania motocyklem oraz pojazdami właściwymi dla prawa jazdy kategorii AM. Profesjonalni instruktorzy w miłej atmosferze przygotują Cię do egzaminu państwowego.

Lubisz jazdę na motocyklu, a jednostki, do których uprawnia kategoria B prawa jazdy, nie są wystarczające? Zapraszamy do Duet OSK! Nauka jazdy w naszym ośrodku jest idealna zarówno dla początkujących kierowców, jak i kierowców zawodowych, którzy chcą uzupełnić swoje prawo jazdy o kolejną kategorię.

Aby przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kat. A, musisz mieć co najmniej 24 lata. Możliwe jest wcześniejsze przystąpienie do kursu — po dwóch latach od uzyskania kat. A2.

Prawo jazdy kat. A - Jasło, Krosno, Sanok

Ile lat musisz mieć, aby przystąpić do kursu na prawo jazdy kat. A?

Aby rozpocząć kurs na prawo jazdy kategorii A należy spełnić jeden z poniższych warunków:

 • kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 24 roku życia;
 • kurs możesz rozpocząć po ukończeniu 20 roku życia jeżeli posiadasz prawo jazdy kat. A2 co najmniej 2 lata;
 • kurs możesz rozpocząć po ukończeniu 18 roku życia jeżeli jesteś żołnierzem kierującym pojazdami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Dodatkowo potrzebne będą badanie lekarskie, w których lekarz orzecznik zbada Twój wzrok i słuch oraz stwierdzi, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia motocykla.

Czym będziesz mógł/ mogła kierować?

Zdany egzamin na motocykl uprawnia jazdy:

 • motocyklem (motocykl- pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem- wielośladowy) oraz motocyklem z przyczepą motocyklową o masie nieprzekraczającej masy własnej motocykla i 100 kg;
 • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.

Jak wygląda kurs?

Szkolenie w szkole nauki jazdy Duet składa się z dwóch części. Harmonogramy do części teoretycznej i praktycznej układane są w następujący sposób:

 • harmonogram zajęć teoretycznych ustalany jest przez grupę kursantów, która będzie uczestniczyła w zajęciach. Odbywa się to na spotkaniu organizacyjnym- rozpoczęciu kursu;
 • harmonogram zajęć praktycznych ustalany jest indywidualnie przez każdego kursanta.

Zajęcia teoretyczne prowadzimy także w formie zajęć online, które mogą odbywać się nawet codziennie – w grupie lub indywidualnie. Kursy online na prawo jazdy rozpoczynają się codziennie.

Co zawiera kurs?

Przystępując do kursu w OSK Duet otrzymujesz:

 • podręcznik kursanta;
 • państwowe testy egzaminacyjne;
 • 26 godzin szkolenia teoretycznego;
 • 4 godziny szkolenia teoretycznego w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych;
 • 20 godzin szkolenia praktycznego;
 • ćwiczenia na placu egzaminacyjnym WORD Krosno.

Terminy rozpoczęcia kursu i aktualny cennik

Ile kosztuje prawo jazdy kat. A? Cena kursu na prawo jazdy kategorii A w Krośnie, Jaśle i Sanoku wynosi 2800 zł. W cenę wliczone są zarówno zajęcia teoretyczne jak i szkolenie praktyczne na motocyklu. Jeżeli jesteś posiadaczem prawo jazdy kategorii A1 lub A2, kurs kosztuje jedynie 1400 zł

Sprawdź aktualne terminy kursu

Terminy kursów KrosnoTerminy kursów JasłoTerminy kursów Sanok

Jak wygląda egzamin państwowy na prawo jazdy na motocykl?

Egzamin na prawo jazdy (w tym na motocykl) przeprowadzają wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego (WORD). Egzamin składa się z części teoretycznej i części praktycznej. Zaliczenie części teoretycznej uprawnia do przystąpienia do części praktycznej.

Egzamin teoretyczny składa się z 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej dotyczącej zdawanej kategorii prawa jazdy. Twoim zadaniem jest zdobyć co najmniej 68 z 74 możliwych do uzyskania punktów za poprawnie udzielone odpowiedzi. Test sprawdzający trwa do 25 minut.

Egzamin praktyczny składa się z dwóch części:

 • zadań na placu manewrowym WORD – są one poprzedzone sprawdzeniem technicznym motocyklu oraz prawidłowym przygotowaniem się do jazdy;
 • zadań wykonywanych przez kandydata na kierowcę w ruchu drogowym.

Zaliczenie zadań na placu manewrowym uprawnia osobę egzaminowaną do wyjazdu poza ośrodek egzaminacyjny. Rozpoczyna się wtedy egzamin w ruchu drogowym, który trwa minimum 25 minut. Trasa przejazdu przebiega według ustalonego wcześniej w WODR planu.

Wydanie prawa jazdy

Aby fizycznie uzyskać prawo jazdy, należy udać się do urzędu komunikacji zlokalizowanego w mieście odpowiednim dla kandydata na kierowcę, oraz uiścić opłatę. Wniosek o wydanie prawa jazdy to tak naprawdę PKK, który powinniśmy otrzymać przed rozpoczęciem szkolenia.

Inne informacje

Nie musisz odbywać szkolenia teoretycznego, możesz przed przystąpieniem do kursu zdać egzamin teoretyczny w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego (WORD);

Jeżeli posiadasz prawo jazdy kategorii A2, nie musisz odbywać szkolenia teoretycznego ani przystępować do egzaminu teoretycznego.

W przypadku posiadania prawo jazdy kategorii A2 kurs praktyczny na motocykl obejmuje tylko 10 godzin szkolenia.

Opinie naszych kursantów

Zastanawiasz się nad wyborem OSK? Sprawdź, co sądzą o nas nasi kursanci!

Gabi S.

Bardzo fajnie i profesjonalnie szkolą. Zdałam na motor kat. A za pierwszym razem

Oskar T.

Z Duetem przeszedłem prawie przez wszystkie kategorie, zaczynając od kat. A, kończąc na C+E wraz z kwalifikacją. DUET to według mnie najlepszy ośrodek a co za tym idzie gwarancja zdanego egzaminu. Polecam.

Wiktor B.

Serdecznie polecam OSK Duet, oba egzaminy zdane za pierwszym razem dzięki dobremu przygotowaniu. Ogromnym plusem jest możliwość wyjeżdżenia 30 godzin po samym Krośnie. Co do instruktorów, z którymi miałem do czynienia polecam z całego serca szczególnie Pana Damiana Augustyna oraz p. Jerzego Tarnawskiego, wiele cennych wskazówek i rad na egzamin.

Anna K.

Bardzo dobra szkoła. Zarówno instruktorzy, jak i obsługa biura profesjonalna, konkretna i pomocna. Dziękuje pięknie! Zdałam 🙂

Statystyki zdawalności w OSK Duet

Nadal nieprzekonany? Sprawdź statystyki zdawalności kursantów OSK Duet!

Zdawalność egzaminu praktycznego kat. A

Chcesz rozpocząć kurs prawo jazdy?

Skorzystaj z formularza i zapisz się online!

4.9/5 - (14)

Kontakt

Zastanawiasz się jak się z nami skontaktować? Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.

Gdzie nas znajdziesz?

Krosno

ul. Naftowa 18
Pokaż na mapie

Telefony:
13 43 614 32
696 840 014

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 7:00- 17:00
sobota: 7:00- 14:00

Oddział Jasło

ul. 3 Maja 24A
Pokaż na mapie

Telefon:
600 968 873

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Oddział Sanok

ul. Daszyńskiego 17
Pokaż na mapie

Telefon:
664 912 980

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Kontakt

Ośrodek Szkolenia Kierowców DUET

e-mail: kontakt@duetosk.pl
facebook

Konto bankowe:

02 9158 0001 2001 0010 8588 0001
Bank Spółdzielczy w Błażowej

  *Obowiązkowe

  Copyrights 2017 – 2023 OSK DUET. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  Crafted by: RED Solutions

  Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnej obsługi Twojej wizyty. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Więcej w Polityce Prywatności oraz Regulaminie.

  Akceptuję
  Zapisz się online