×

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Prawo jazdy na samochód osobowy

Krosno, Jasło, Sanok

Ośrodek Szkolenia Kierowców Duet zajmuje się organizacją kursów prawa jazdy na samochody o masie nieprzekraczającej 3,5 tony. Dzięki instruktorom reprezentującym naszą szkołę jazdy, zarówno egzamin teoretyczny jak i praktyczny, nie będzie żadną przeszkodą do otrzymania uprawnień kierowania pojazdami określonymi w kategorii B. Najlepsza szkoła jazdy to taka gdzie kursant może czuć się swobodnie. Nasi cierpliwi instruktorzy sprawią, że na każdym kroku towarzyszyć nam będzie miła atmosfera.

Kurs na prawo jazdy organizowany w naszym ośrodku szkolenia kierowców charakteryzuje się wysoką zdawalnością już za pierwszym podejściem, a co ważniejsze nauczy nas poprawnego prowadzenia samochodów osobowych w warunkach drogowych.

Kurs na prawo jazdy kat. B wraz z zaliczonym egzaminem państwowym uprawnia do prowadzenia pojazdów do 3,5 tony oraz ( po trzech latach posiadania uprawnień) motocykli do maksymalnej pojemności silnika 125 cm3

Prawo Jazdy kat. B - Jasło, Krosno, Sanok

W jakim wieku możesz przystąpić do kursu?

Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia.

Do czego uprawnia Cię prawo jazdy kat B?

Prawo jazdy kategorii B uprawnia do:

 • prowadzenia pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5 tony. Jedynymi pojazdami (do 3,5 tony), którymi nie możemy kierować z prawem jazdy kategorii B, są motocykl i autobus.
 • prowadzenia pojazdu samochodowego o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą lekką (do 750 kg DMC).
 • prowadzenia pojazdu samochodowego o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą inną niż lekka pod warunkiem, że dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów nie przekracza 4250 kg, a kierowca zdał dodatkowy egzamin praktyczny potwierdzony wpisem do prawa jazdy.
 • jazdy ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym – uprawnienia obejmują również powyższe pojazdy połączone z przyczepami lekkimi (do 750 kg dmc) (tylko na terytorium RP). Możesz kierować ciągnikami rolniczymi z zamocowanymi na nich maszynami rolniczymi, pod warunkiem że nie posiadają one kół.
 • jazdy pojazdami określonymi dla kategorii AM;
 • prowadzenia motocyklu o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat (tylko na terytorium RP).

Jak wyglądają kursy prawa jazdy kat B?

 • harmonogram zajęć teoretycznych ustalany jest przez grupę kursantów, która będzie uczestniczyła w zajęciach. Odbywa się to na spotkaniu organizacyjnym- rozpoczęciu kursu;
 • harmonogram zajęć praktycznych ustalany jest indywidualnie przez każdego kursanta.

Zajęcia teoretyczne prowadzimy także w formie zajęć online, które mogą odbywać się nawet codziennie – w grupie lub indywidualnie. Kursy online na prawo jazdy rozpoczynają się codziennie.

Od naszych instruktorów nauki jazdy możesz oczekiwać rzetelnego i profesjonalnego podejścia do kursanta.

Co zapewnia ośrodek szkolenia kierowców w ramach kursu na prawo jazdy?

 • podręcznik kursanta;
 • państwowe testy egzaminacyjne;
 • 26 godzin szkolenia teoretycznego;
 • 4 godziny szkolenia teoretycznego w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych;
 • 0,5 godziny, godzinę lub 1,5 godziny jazd symulatorem, w zależności od wykupionego pakietu;
 • 30 godzin szkolenia praktycznego;
 • ćwiczenia na placu egzaminacyjnym WORD Krosno;
 • jazda na autostradzie;
 • 2, 4 lub 6 godzin jazdy przed egzaminem, w zależności od wykupionego pakietu;
 • niespodzianka po zakończeniu kursu;
 • indywidualne podejście do kursanta;
 • profesjonalne przygotowanie do egzaminu państwowego.

Terminy rozpoczęcia kursu i aktualny cennik

Cena kursu na prawo jazdy kategorii B w Krośnie, Jaśle i Sanoku wynosi od 3300 zł do 4180 zł (Sprawdź szczegółowy cennik). W cenę wliczone są zarówno zajęcia teoretyczne, szkolenie praktyczne jak i dodatkowe szkolenia.

Sprawdź aktualne terminy kursu

Terminy kursów KrosnoTerminy kursów JasłoTerminy kursów Sanok

Jak wygląda egzamin?

 • Egzaminy na prawo jazdy przeprowadzają wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego (WORD). Egzamin składa się z części teoretycznej i części praktycznej. Zaliczenie egzaminu teoretycznego uprawnia do przystąpienia do części praktycznej.
 • Egzamin teoretyczny składa się z 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej dotyczącej zdawanej kategorii prawa jazdy. Twoim zadaniem jest zdobyć co najmniej 68 z 74 możliwych do uzyskania punktów za poprawnie udzielone odpowiedzi. Pytania są punktowane w zależności od ich wagi dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 • Egzamin państwowy, praktyczny składa się z dwóch części: zadań na placu manewrowym WORD i z zadań wykonywanych przez kandydata na kierowcę w ruchu drogowym. Jeżeli zaliczysz zadania na placu manewrowym, wówczas możesz wyjechać poza ośrodek egzaminacyjny i rozpocząć egzamin w ruchu drogowym.

Inne informacje

 • Nie musisz odbywać szkolenia teoretycznego, możesz przed przystąpieniem do kursu zdać egzamin teoretyczny w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego (WORD).

Opinie naszych kursantów

Zastanawiasz się nad wyborem OSK? Sprawdź, co sądzą o nas nasi kursanci!

Magdalena R.

Świetna szkoła! Egzamin praktyczny kat. B zdany za pierwszym razem! Przemiła atmosfera, jak i cała ekipa. Najlepszy instruktor Pan Krauz oraz Pan Krukar, wspaniali instruktorzy, którzy dobrze nauczą i pożartują. 😎🥰 Polecam każdemu!!!

Kacper B.

Robiłem tutaj prawo jazdy na kat. B, oraz muszę powiedzieć, że jest do bardzo dobra szkoła. Wykładowcy są mili, mają humor i dzięki temu wykłady szybko schodzą i można się dużo nauczyć. Instruktorzy też są profesjonalni, każdy znajdzie swojego, który go nauczy i zapewni mile spędzony czas.

Wiktor B.

Serdecznie polecam OSK Duet, oba egzaminy zdane za pierwszym razem dzięki dobremu przygotowaniu. Ogromnym plusem jest możliwość wyjeżdżenia 30 godzin po samym Krośnie. Co do instruktorów, z którymi miałem do czynienia polecam z całego serca szczególnie Pana Damiana Augustyna oraz p. Jerzego Tarnawskiego, wiele cennych wskazówek i rad na egzamin.

Anna K.

Bardzo dobra szkoła. Zarówno instruktorzy, jak i obsługa biura profesjonalna, konkretna i pomocna. Dziękuje pięknie! Zdałam 🙂

Statystyki zdawalności w OSK Duet

Nadal nieprzekonany? Sprawdź statystyki zdawalności kursantów OSK Duet!

Zdawalność egzaminu praktycznego kat. B

Chcesz rozpocząć kurs prawo jazdy?

Skorzystaj z formularza i zapisz się online!

4.9/5 - (36)

Kontakt

Zastanawiasz się jak się z nami skontaktować? Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.

Gdzie nas znajdziesz?

Krosno

ul. Naftowa 18
Pokaż na mapie

Telefony:
13 43 614 32
696 840 014

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 7:00- 17:00
sobota: 7:00- 14:00

Oddział Jasło

ul. 3 Maja 24A
Pokaż na mapie

Telefon:
600 968 873

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Oddział Sanok

ul. Daszyńskiego 17
Pokaż na mapie

Telefon:
664 912 980

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Kontakt

Ośrodek Szkolenia Kierowców DUET

e-mail: kontakt@duetosk.pl
facebook

Konto bankowe:

02 9158 0001 2001 0010 8588 0001
Bank Spółdzielczy w Błażowej

  *Obowiązkowe

  Copyrights 2017 – 2023 OSK DUET. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  Crafted by: RED Solutions

  Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnej obsługi Twojej wizyty. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Więcej w Polityce Prywatności oraz Regulaminie.

  Akceptuję
  Zapisz się online