×

Kurs na prawo jazdy kategorii D

Prawo jazdy na autobus

Krosno, Jasło, Sanok

Zaliczenie kursu na prawo jazdy to nieodłączny krok, aby podjąć pracę jako zawodowy kierowca autobusu. Ośrodek Szkolenia Kierowców Duet zajmuje się organizacją kursów prawa jazdy kat. D. Dzięki instruktorom reprezentującym naszą szkołę jazdy, zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny, nie będzie stanowił żadnej przeszkody do otrzymania uprawnień kierowania pojazdami kat. D. Nasi cierpliwi instruktorzy sprawia, że na każdym kroku będziesz czuł miłą atmosferę, a zdanie egzaminu państwowego nie przysporzy Ci żadnych problemów. Posiadanie uprawnień kategorii D umożliwia staranie się o pracę w zawodzie kierowcy autobusu.

Szkolenie na prawo jazdy kategorii D organizowane przez nasz ośrodek charakteryzuje się wysoką zdawalnością już za pierwszym podejściem.

Prawo jazdy kat. D - Jasło, Krosno, Sanok

Ile lat musisz mieć, aby przystąpić do kursu?

Kurs prawa jazdy kategorii D można rozpocząć na 3 miesiące przed osiągnięciem 24 lat. Ukończenie kwalifikacji wstępnej pełnej z kolei umożliwia uzyskanie uprawnień już w wieku 21 lat.

Jakie kategorie prawa jazdy musisz mieć?

Aby przystąpić do kursu prawa jazdy kategorii D,wymagane jest posiadanie prawa jazdy kat. B, do kierowania pojazdami samochodowymi do 3,5 tony.

Do czego uprawnia posiadanie prawa jazdy kategorii D?

Pozytywne zdanie egzaminu państwowego z kategorii D uprawnia do kierowania:

 • autobusem;
 • zespołem pojazdów złożonym z autobusu oraz z przyczepy lekkiej (do 750kg DMC);
 • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
 • ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej (do 750kg dmc) (tylko na terytorium RP).

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. D?

Nasi instruktorzy dokładają wszelkich starań, aby uzyskanie prawa jazdy nie przysporzyło zbyt wiele problemów. W naszej szkole preferujemy elastyczne godziny, dostosowane do naszych kursantów.

Harmonogram zajęć teoretycznych ustalany jest przez grupę kursantów, która będzie uczestniczyła w zajęciach. Odbywa się to na spotkaniu organizacyjnym- rozpoczęciu kursu; Z kolei harmonogram zajęć praktycznych ustalany jest indywidualnie przez każdego kursanta.

W naszym Ośrodku Szkolenia Kierowców jest także możliwość odbywania zajęć w trybie online. Zajęcia grupowe lub indywidualne odbywają się nawet codziennie.

Co zawiera kurs prawa jazdy kat. D?

 • podręcznik kursanta;
 • państwowe testy egzaminacyjne;
 • 20 godzin szkolenia teoretycznego;
 • 60 godzin szkolenia praktycznego (40 godzin szkolenia praktycznego jeżeli posiadasz prawo jazdy kat. C).

Terminy rozpoczęcia kursu i aktualny cennik

Ile kosztuje prawo jazdy kategorii D? Cena kursu na prawo jazdy kategorii D w Krośnie, Jaśle i Sanoku wynosi 6600 zł. W cenę wliczone są zarówno zajęcia teoretyczne jak i szkolenie praktyczne. Jeżeli jesteś posiadaczem prawo jazdy kategorii C, kurs kosztuje jedynie 4400 zł

Sprawdź aktualne terminy kursu

Terminy kursów KrosnoTerminy kursów JasłoTerminy kursów Sanok

Z czego składa się egzamin państwowy na prawo jazdy kat. D?

Egzaminy państwowe sprawdzające przyszłego kierowcę autobusu odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Składa się on z części teoretycznej oraz praktycznej. Zaliczenie egzaminu teoretycznego umożliwia przystąpienie do części praktycznej.

Na egzaminie teoretycznym należy zdobyć co najmniej 68 punktów (z 74 możliwych), aby można było uznać egzamin za zaliczony. Pytania pochodzą z wiedzy podstawowej (20 pytań) oraz specjalistycznej (12 pytań).

Egzamin praktyczny odbywa się najpierw na placu manewrowym, gdzie kursant ma za zadanie prawidłowo przygotować się do jazdy, a następnie wykonać zlecone zadania. Poprawne wykonanie tej części egzaminu uprawnia do wyjechania poza ośrodek i rozpoczęcie egzaminu w ruchu drogowym.

Inne informacje

Przed przystąpieniem do kursu, można zdać egzamin teoretyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD). Dzięki temu nie musisz uczestniczyć w szkoleniu teoretycznym na kategorię D.

Nasza szkoła nauki jazdy udostępnia autobus dla swoich kursantów, dzięki czemu możesz zdawać egzamin na prawo jazdy w pojeździe, na którym uczyłeś się podczas szkolenia.

Ile zarabia kierowca autobusu?

Według raportu ze strony wynagrodzenia.pl. Mediana zarobków na stanowisku kierowca autobusu wynosi 4910 zł brutto. Należy pamiętać, że obejmuje to różne rejony i rodzaje przewozu osób przy pomocy pojazdów kategorii D. Kierowca autobusu turystycznego, który regularnie odbywa trasy po kilkaset kilometrów, zarobi więcej niż małomiejski przewoźnik.

Opinie naszych kursantów

Zastanawiasz się nad wyborem OSK? Sprawdź, co sądzą o nas nasi kursanci!

Grzegorz P.

Kategoria D, egzamin zdany za pierwszym razem. Profesjonalne podejście szkoły do kursanta. Pan Jan instruktor kat. D starannie przyłożył się do szkolenia.

Michalina L.

Polecam serdecznie tę szkołę jazdy, miła atmosfera, organizowany dojazd z Sanoka, co bardzo ułatwia kurs. Instruktor pan Damian Augustyn świetnie uczy i już na pierwszej jeździe sprawił, że poczułam się swobodnie i opadł stres. Nie mogłam trafić lepiej!

Wiktor B.

Serdecznie polecam OSK Duet, oba egzaminy zdane za pierwszym razem dzięki dobremu przygotowaniu. Ogromnym plusem jest możliwość wyjeżdżenia 30 godzin po samym Krośnie. Co do instruktorów, z którymi miałem do czynienia polecam z całego serca szczególnie Pana Damiana Augustyna oraz p. Jerzego Tarnawskiego, wiele cennych wskazówek i rad na egzamin.

Szymon S.

Jeśli ktoś się zastanawia czy wybrać DUET to z całą pewnością polecam, profesjonalne przygotowanie do egzaminu, świetna atmosfera, profesjonalni instruktorzy, dostosowują się do kursanta, elastyczny rozkład jazd. Serdecznie polecam DUET!

Statystyki zdawalności w OSK Duet

Nadal nieprzekonany? Sprawdź statystyki zdawalności kursantów OSK Duet!

Zdawalność egzaminu praktyczny kat. D

Chcesz rozpocząć kurs prawo jazdy?

Skorzystaj z formularza i zapisz się online!

5/5 - (7)

Kontakt

Zastanawiasz się jak się z nami skontaktować? Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.

Gdzie nas znajdziesz?

Krosno

ul. Naftowa 18
Pokaż na mapie

Telefony:
13 43 614 32
696 840 014

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 7:00- 17:00
sobota: 7:00- 14:00

Oddział Jasło

ul. 3 Maja 24A
Pokaż na mapie

Telefon:
600 968 873

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Oddział Sanok

ul. Daszyńskiego 17
Pokaż na mapie

Telefon:
664 912 980

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Kontakt

Ośrodek Szkolenia Kierowców DUET

e-mail: kontakt@duetosk.pl
facebook

Konto bankowe:

02 9158 0001 2001 0010 8588 0001
Bank Spółdzielczy w Błażowej

  *Obowiązkowe

  Copyrights 2017 – 2023 OSK DUET. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  Crafted by: RED Solutions

  Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnej obsługi Twojej wizyty. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Więcej w Polityce Prywatności oraz Regulaminie.

  Akceptuję
  Zapisz się online