×

Kurs na prawo jazdy kategorii D1

Kurs prawa jazdy na autobus do 17 osób

Krosno, Jasło, Sanok

Ośrodek Szkolenia Kierowców Duet przeprowadza szkolenia z prawa jazdy kategorii D1 uprawniające do prowadzenia autobusów o pojemności do 17 osób (łącznie z kierowcą). Jest to świetny sposób na rozpoczęcie kariery w przewozie osób. Z racji na wymóg osiągnięcia wieku 24 lat celem przystąpienia do pełnej kategorii D, D1 stanowi świetną alternatywę do uzyskania niezbędnego doświadczenia zawodowego.

Kursy organizowane przez nasz ośrodek nauki jazdy cieszą się dużą popularnością ze względu na zaangażowanie kadry instruktorskiej i miłą atmosferę podczas zajęć. Profesjonalne podejście do szkolenia i duże doświadczenie w pracy z kursantami powoduje wysoką zdawalność egzaminu państwowego.

Prawo jazdy kat. D1 - Jasło, Krosno, Sanok

Ile lat musisz mieć, aby przystąpić do kursu?

Kurs można rozpocząć na 3 miesiące przed ukończeniem 21 roku życia, a po kursie kwalifikacji wstępnej pełnej do kat. D1 uprawnienia można zdobyć nawet w wieku 18 lat.

Jakie kategorie prawa jazdy musisz mieć?

Uczestnikiem kursu na prawo jazdy kat. D1 może być osoba, która posiada prawo jazdy kategorii B.

Do czego uprawnia posiadanie prawa jazdy kat. D1?

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu państwowego będziesz mógł / mogła kierować:

 • autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą, o długości nieprzekraczającej 8 m;
 • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii D1, oraz z przyczepy lekkiej (do 750kg dmc);
 • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
 • ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu (z ciągnika rolniczego) i przyczepy lekkiej (do 750kg dmc) (tylko na terytorium RP).

Jak wygląda kurs prawa jazdy kat. D1?

W naszym ośrodku szkolenia kierowców podchodzimy z pełną elastycznością do ustalania terminów szkolenia.

 • harmonogram zajęć teoretycznych ustalany jest przez grupę kursantów, która będzie uczestniczyła w zajęciach. Odbywa się to na spotkaniu organizacyjnym- rozpoczęciu kursu;
 • harmonogram zajęć praktycznych ustalany jest indywidualnie przez każdego kursanta.

Ponadto szkolenie teoretyczne prowadzimy także w formie zajęć online. Odbywać się one mogą nawet codziennie – grupowo lub indywidualnie. Kursy online na prawo jazdy rozpoczynają się codziennie.

Co zawiera kurs na prawo jazdy D1?

 • podręcznik kursanta;
 • państwowe testy egzaminacyjne;
 • 20 godzin szkolenia teoretycznego;
 • 30 godzin szkolenia praktycznego.

Terminy rozpoczęcia kursu i aktualny cennik

Cena kursu na prawo jazdy kategorii D1 w Krośnie, Jaśle i Sanoku wynosi 3800 zł. W cenę wliczone są zarówno zajęcia teoretyczne jak i szkolenie praktyczne.

Sprawdź aktualne terminy kursu

Terminy kursów KrosnoTerminy kursów JasłoTerminy kursów Sanok

Jak wygląda egzamin państwowy na prawo jazdy kat. D1?

 • Egzamin państwowy na prawo jazdy przeprowadzają wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego (WORD). Egzamin składa się z części teoretycznej i części praktycznej. Zaliczenie części teoretycznej uprawnia do przystąpienia do części praktycznej.
 • Egzamin teoretyczny składa się z 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej dotyczącej zdawanej kategorii prawa jazdy. Twoim zadaniem jest zdobyć co najmniej 68 z 74 możliwych do uzyskania punktów za poprawnie udzielone odpowiedzi z egzaminu teoretycznego.
 • Egzamin praktyczny składa się z dwóch części: zadań na placu manewrowym WORD i z zadań wykonywanych przez kandydata na kierowcę w ruchu drogowym. Jeżeli zaliczysz zadania na placu manewrowym, wówczas możesz wyjechać poza ośrodek egzaminacyjny i rozpocząć egzamin w ruchu drogowym. Word Krosno nie dysponuje pojazdem do prowadzenia egzaminów na prawu jazdy D1. Osoba egzaminowana powinna sama zapewnić sobie pojazd szkoleniowy, czyli autobus przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu 17 osób. W czasie egzaminu specjalnie dla naszych kursantów udostępniamy samochód, na którym przeprowadzone było szkolenie.

Inne informacje

 • Nie musisz odbywać szkolenia teoretycznego, możesz przed przystąpieniem do kursu zdać egzamin teoretyczny w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego (WORD).

Opinie naszych kursantów

Zastanawiasz się nad wyborem OSK? Sprawdź, co sądzą o nas nasi kursanci!

Michalina L.

Polecam serdecznie tę szkołę jazdy, miła atmosfera, organizowany dojazd z Sanoka, co bardzo ułatwia kurs. Instruktor pan Damian Augustyn świetnie uczy i już na pierwszej jeździe sprawił, że poczułam się swobodnie i opadł stres. Nie mogłam trafić lepiej!

xPatryk 24

Bardzo polecam! Najlepsza szkoła jazdy w okolicy. Samochody w dobrym stanie, miła obsługa oraz porządni instruktorzy. Praktyka, jak i teoria, zdane za 1 razem.

Wiktor B.

Serdecznie polecam OSK Duet, oba egzaminy zdane za pierwszym razem dzięki dobremu przygotowaniu. Ogromnym plusem jest możliwość wyjeżdżenia 30 godzin po samym Krośnie. Co do instruktorów, z którymi miałem do czynienia polecam z całego serca szczególnie Pana Damiana Augustyna oraz p. Jerzego Tarnawskiego, wiele cennych wskazówek i rad na egzamin.

Anna K.

Bardzo dobra szkoła. Zarówno instruktorzy, jak i obsługa biura profesjonalna, konkretna i pomocna. Dziękuje pięknie! Zdałam 🙂

Statystyki zdawalności w OSK Duet

Nadal nieprzekonany? Sprawdź statystyki zdawalności kursantów OSK Duet!

Zdawalność egzaminu praktycznego – wszystkie kategorie

Chcesz rozpocząć kurs prawo jazdy?

Skorzystaj z formularza i zapisz się online!

5/5 - (9)

Kontakt

Zastanawiasz się jak się z nami skontaktować? Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.

Gdzie nas znajdziesz?

Krosno

ul. Naftowa 18
Pokaż na mapie

Telefony:
13 43 614 32
696 840 014

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 7:00- 17:00
sobota: 7:00- 14:00

Oddział Jasło

ul. 3 Maja 24A
Pokaż na mapie

Telefon:
600 968 873

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Oddział Sanok

ul. Daszyńskiego 17
Pokaż na mapie

Telefon:
664 912 980

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Kontakt

Ośrodek Szkolenia Kierowców DUET

e-mail: kontakt@duetosk.pl
facebook

Konto bankowe:

02 9158 0001 2001 0010 8588 0001
Bank Spółdzielczy w Błażowej

  *Obowiązkowe

  Copyrights 2017 – 2023 OSK DUET. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  Crafted by: RED Solutions

  Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnej obsługi Twojej wizyty. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Więcej w Polityce Prywatności oraz Regulaminie.

  Akceptuję
  Zapisz się online