×

Baza Wiedzy

Czym można jeździć z prawem jazdy kategorii B?

Na polskich drogach pojawia się coraz więcej kierowców. Wielu z nas zaraz po uzyskaniu pełnoletności chce zdać egzamin na prawo jazdy kategorii B. Warto jednak wiedzieć, że zdając taki egzamin, możesz jeździć nie tylko samochodem osobowym.
Jakimi pojazdami może kierować osoba, która zdała prawo jazdy kategorii B? Co warto wiedzieć, zanim udamy się na kurs? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej! Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej

Sprawdzenie świateł i płynów – Kia Rio

Przygotuj się do egzaminu praktycznego. Praktyczny poradnik, jak sprawdzić płyny i światła w samochodzie Kia Rio.

Czytaj więcej

Profil Kandydata na Kierowcę

Chcesz rozpocząć kurs na prawo jazdy? Musisz posiadać Profil Kandydata na Kierowcę. Sprawdź, jak go uzyskać!

Czytaj więcej

Ile kosztuje prawo jazdy kategorii B

Dowiedz się, ile będziesz musiał/a wydać na kurs i egzamin, aby otrzymać prawo jazdy kategorii B!

Czytaj więcej

Prawo jazdy na motocykl – kto może uzyskać prawo jazdy kat. A i jak wygląda egzamin?

Marzysz o tym, aby mieć prawo jazdy na motocykl? Zobacz, jak zrobić prawo jazdy kategorii A, AM, A1 i A2, jakie warunki trzeba spełnić, aby zapisać się na kurs oraz jak wygląda egzamin na prawo jazdy na motocykl.

Czytaj więcej

Jak zostać kierowcą zawodowym?

Dowiedz się, czy spełniasz wszystkie wymagania, aby zostać kierowcą zawodowym, oraz jak wygląda jego praca!

Czytaj więcej

Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać?

Jesteś kierowcą i myślisz czasem, że praca instruktora jazdy jest łatwa, lekka i przyjemna? Wręcz przeciwnie, jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca. Jeśli jednak wydaje Ci się, że mógłbyś się w niej odnaleźć, to poniższy wpis jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź jak zostać instruktorem nauki jazdy.

Czytaj więcej

Jak zostać kierowcą autobusu?

Od kierowcy autobusu wymaga się posiadania prawa jazdy kat. D. Zakres obowiązków kierowców obejmuje dbanie o bezpieczeństwo swoje i pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pracodawcy od kandydatów często oczekują też zarówno umiejętności twardych, jak i miękkich. Z artykułu dowiesz się jakie wymagania musisz spełnić aby zostać kierowcą autobusu. Sprawdź!

Czytaj więcej

Na czym polega kwalifikacja zawodowa kierowcy?

Zawodowym kierowcą nie zostaje się z dnia na dzień. By móc nazywać się kierowcą zawodowym, trzeba najpierw przejść niezbędne kursy i zdać egzaminy. Należy też co kilka lat odnawiać uprawnienia zawodowe. Na czym dokładnie polega kwalifikacja zawodowa kierowcy? Ile trwają kursy dla zawodowych kierowców i jak przebiegają? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

Czytaj więcej

Podpowiadamy, jak wypełnić wniosek o prawo jazdy

Przed rozpoczęciem kursu przygotowującego do uzyskania uprawnień do prowadzenia pojazdów, konieczne jest wypełnienie wniosku o wydanie prawa jazdy. Składając wniosek do odpowiedniego urzędu, przyszły kursant otrzymuje tzw. Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), będący podstawą do podjęcia dalszych działań. Jak prawidłowo wypełnić wniosek o prawo jazdy, gdzie należy złożyć wniosek i jakie dokumenty będą niezbędne przy dopełnianiu formalności?

Czytaj więcej

Jak zdać egzamin na prawo jazdy? Praktyczne porady

Człowiek niejednokrotnie w swoim życiu zmaga się z bardzo stresującymi sytuacjami. Jedną z nich jest niewątpliwie egzamin na prawo jazdy. Obecnie samochód przestał być luksusem, na który mogły sobie pozwolić jedynie osoby bogate, a stał się niemal obowiązkowym elementem, ułatwiającym codzienne funkcjonowanie. Sprawdź jak przygotować się do egzaminu, aby zwiększyć swoje szanse na zaliczenie!

Czytaj więcej


Jak zapisać się na kurs na prawo jazdy?

Możliwość prowadzenia pojazdów znacząco ułatwia nam życie, dając możliwość nieograniczonego przemieszczania się, a także szersze perspektywy zawodowe. Aby jednak móc zostać pełnoprawnym kierowcą, musimy najpierw uzyskać prawo jazdy stosownej kategorii. W Polsce istnieją pewne przepisy prawne określające procedury z tym związane, które muszą spełnić osoby chcące starać się o uzyskanie dokumentu na terenie naszego kraju. Wejdź i sprawdź aktualne informacje!

Czytaj więcej


Jak wygląda szkolenie okresowe kierowców?

Obowiązki kierowców zawodowych dają jasno do zrozumienia, że nie każdy się do tego nadaje. Pomijając prawo jazdy określonej kategorii, osoba ubiegająca się o opisywane zatrudnienie musi zdobyć świadectwo kwalifikacji zawodowej i co najważniejsze – regularnie odnawiać swoje uprawnienia. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące szkolenia okresowego kierowców!

Czytaj więcej


Co to jest międzynarodowe prawo jazdy?

Podróżowanie za granicę może być fascynujące, ale niesie też ze sobą wiele wyzwań, a jednym z najważniejszych aspektów jest zgodność z lokalnymi przepisami drogowymi. Każdy kraj ma swoje własne zasady i wymagania dotyczące prowadzenia pojazdów, takie jak minimalny wiek kierowcy, ograniczenia prędkości czy obowiązkowe wyposażenie samochodu. Dlatego też, aby być przygotowanym na podróżowanie po nieznanych drogach zagranicznych, warto zabezpieczyć się odpowiednimi dokumentami, takimi jak międzynarodowe prawo jazdy. Czym dokładnie jest?

Czytaj więcej


Zdałeś prawo jazdy, i co dalej? Poradnik początkującego kierowcy

Ukończyłeś właśnie 18 lat, w końcu jesteś pełnoletni i chciałbyś zrobić prawo jazdy? Masz dość przemieszczania się komunikacją miejską i wolałbyś swój, własny samochód? A może zdałeś prawo jazdy jakiś czas temu, wypadłeś z wprawy i nie wiesz co dalej? Sprawdź kilka naszych porad!

Czytaj więcej

Prawo jazdy na przyczepę – kiedy jest niezbędne?

Czy jednak samo prawo jazdy kategorii B wystarczy, by móc ciągnąć przyczepę? Przed wyruszeniem w drogę niezbędne będzie sprawdzenie, czy posiadamy uprawnienia do poruszania się zespołem pojazdów złożonym z samochodu osobowego i przyczepy. Sprawdź czy nie czeka Cię kurs doszkalający!

Czytaj więcej

W jakim wieku można zdawać na prawo jazdy?

Proces zdobycia prawa jazdy stanowi istotny krok w życiu każdego kierowcy, symbolizujący zarówno wolność, jak i odpowiedzialność za bezpieczne poruszanie się po drogach. Sprawdź w jakim wieku mozesz przystapić do egzaminu na wybrane prawo jazdy!

Czytaj więcej

Jak długo trzeba czekać na prawo jazdy po zdaniu egzaminu?

Egzamin na prawo jazdy niemal zawsze powoduje stres. Nic więc dziwnego, że każdy świeżo upieczony kierowca po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu chce jak najszybciej wskoczyć za kółko. Aby jednak móc prowadzić auto, musimy posiadać dokument, który potwierdza nasze uprawnienia, czyli prawo jazdy.
Ile się czeka na prawo jazdy? Jak wygląda cała procedura? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej! Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej

5/5 - (2)

Kontakt

Zastanawiasz się jak się z nami skontaktować? Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.

Gdzie nas znajdziesz?

Krosno

ul. Naftowa 18
Pokaż na mapie

Telefony:
13 43 614 32
696 840 014

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 7:00- 17:00
sobota: 7:00- 14:00

Oddział Jasło

ul. 3 Maja 24A
Pokaż na mapie

Telefon:
600 968 873

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Oddział Sanok

ul. Daszyńskiego 17
Pokaż na mapie

Telefon:
664 912 980

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00

Kontakt

Ośrodek Szkolenia Kierowców DUET

e-mail: kontakt@duetosk.pl
facebook

Konto bankowe:

02 9158 0001 2001 0010 8588 0001
Bank Spółdzielczy w Błażowej

  *Obowiązkowe

  Copyrights 2017 – 2023 OSK DUET. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  Crafted by: RED Solutions

  Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnej obsługi Twojej wizyty. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Więcej w Polityce Prywatności oraz Regulaminie.

  Akceptuję
  Zapisz się online