Zmiana ustawy o transporcie drogowym z 2006 r. wprowadziła obowiązek kształcenia kierowców wykonujących przewozy drogowe. Dotyczy to osób prowadzących pojazdy kategorii C1, C1+E, C, C+E oraz D1, D1+E, D, D+E. Osoby, które chcą się podjąć wykonywania pracy na stanowisku kierowcy zawodowego, muszą wcześniej przystąpić do szkolenia w ramach kwalifikacji wstępnej. Zaświadczenie to potwierdza ukończenie szkolenia okresowego, a w przypadku nowych kierowców zawodowych poświadcza uzyskanie kwalifikacji wstępnej.
Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta ukończyła:
W ramach kwalifikacji wstępnej na przewóz rzeczy lub osób wyróżniamy 4 rodzaje szkoleń:
Szkolenie w ramach kwalifikacji prowadzone jest w formie kursu kwalifikacyjnego obejmującego zajęcia teoretyczne oraz praktyczne realizowane w blokach programowych. Szkoła prawa jazdy OSK Duet oferuje:
Część teoretyczna prowadzona jest metodą e-kursu. Ćwiczenia prowadzone są pod nadzorem trenera-wykładowcy przy użyciu komputera na terenie naszego ośrodka lub zdalnie. Zajęcia w systemie e-learningu nie wymagają spotkań w grupach, co pozwala prowadzić szkolenie indywidualnie, w zależności od możliwości czasowych kursanta.
Po zakończeniu każdego modułu szkoleniowego kursant przechodzi test weryfikacyjny, który umożliwia ocenę poziomu przyswojonej wiedzy. Tylko pozytywne jego zakończenie umożliwia przejście do kolejnego modułu szkoleniowego, który obejmuje zajęcia w ruchu drogowym. Po zakończeniu całości szkolenia kursant powinien dysponować wiedzą umożliwiającą mu prawidłowe wykonywanie zawodu kierowcy.
Kwalifikacja wstępna kończy się obowiązkowym testem, umożliwiającym uzyskanie świadectwa kwalifikacji zawodowej. Test kwalifikacyjny dotyczący kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej składa się z 20 pytań, których tematyka realizowana jest w trakcie części podstawowej, oraz 10 pytań z tematów realizowanych w części specjalistycznej danej kategorii prawa jazdy. Pytania testowe posiadają odpowiedzi zamknięte, jednokrotnego wyboru. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Zaliczenie testu następuje po udzieleniu minimum 16 poprawnych odpowiedzi z części podstawowej oraz 5 poprawnych odpowiedzi z części specjalistycznej. Czas trwania testu kwalifikacyjnego wynosi 45 minut.
Test kwalifikacyjny dotyczący kwalifikacji wstępnej uzupełniającej lub kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej składa się z 10 pytań z tematów realizowanych w części specjalistycznej w zakresie prawa jazdy odpowiedniej kategorii. Egzamin trwa 15 minut.
Uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu pozwala uzupełnić profil kierowcy zawodowego o odpowiedni wpis, natomiast świadectwo kwalifikacji zawodowej wydawane jest w ciągu 7 dni od daty przeprowadzenia testu kwalifikacyjnego.
Świadectwo kwalifikacji zawodowej ważne jest przez 5 lat od dnia wydania dokumentu. Po upływie tego czasu należy ponownie ukończyć Szkolenie Okresowe oraz odbyć badania lekarskie i psychologiczne.
Zainteresowany uczestnictwem w kursach kwalifikacyjnych?
Wypełnij formularz i zapisz się on-line!
Zastanawiasz się jak się z nami skontaktować? Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.
ul. Naftowa 18
Pokaż na mapie
Telefony:
13 43 614 32
696 840 014
Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 7:00- 17:00
sobota: 7:00- 14:00
ul. 3 Maja 24A
Pokaż na mapie
Telefon:
600 968 873
Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00
ul. Daszyńskiego 17
Pokaż na mapie
Telefon:
664 912 980
Godziny otwarcia biura:
poniedziałek- piątek: 9:00- 16:00
e-mail: kontakt@duetosk.pl
Tel: 881 025 314
Mail: a.lacka@duetosk.pl
02 9158 0001 2001 0010 8588 0001
Bank Spółdzielczy w Błażowej
Copyrights 2017 – 2025 OSK DUET. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w telefonicznie lub mailowo, aby ustalić szczegóły Twojego uczestnictwa w kursie.